לאמנויות     ולמדעים
  
  
רמת השרון

 
 

מחול

מחול הוא לא "עוד מקצוע לבגרות". מחול זה אורח חיים שנושמים אותו בבוקר, אוכלים אותו בצהריים והולכים לישון איתו בלילה. מגמת המחול של אלון מיועדת לתלמידים שאוהבים, רוקדים ומחויבים למחול. המטרה והאתגר של מורי המגמה היא לחשוף את התלמידים לתכנים ולרוח של המחול כך שבסוף הלימודים יהיו להם כלים להתפתח מקצועית בתחום או להמשיך לעולמות תוכן אחרים עם יתרונות רב תחומיים.

מורי המגמה הם רקדני עבר והווה שרקדו על מיטב הבמות הישראליות והבינלאומיות במיטב ההרכבים תחת מיטב הכוריאוגרפים. הניסיון שצברנו מבהיר לנו את האחריות שמוטלת עלינו לבנות עבור התלמידים שלנו דרך מדויקת ונכונה שבעזרתה הם יוכלו לבטא את עצמם בהצלחה ובהנאה.

מגמת המחול, הינה מגמה הפועלת במסלול תלת שנתי לבגרות מורחבת של עד 5 יחידות לימוד במחול. במסגרת המגמה ניתן לגשת לבחינת רסיטל במחול המהווה 5 יח"ל נוספות. בחינת הרסיטל מיועדת לתלמידים מצטיינים במחול ואת כיתת הרסיטל מובילות המורות- טליה פז ומריולן גוטסמן.

תוכנית הלימודים במגמה בנויה משעורי טכניקה ברמה גבוהה- בלט קלאסי , מודרני, רפרטואר  ישראלי ובינלאומי. שיעורים עיוניים בנושאי תולדות המחול, מוסיקה , כוריאוגרפיה, אנטומיה ישומית למחול ועריכה מוסיקלית  רפרטואר אשר נלמד במגמה - מטס אק , ברק מרשל, רמי באר, אוהד נהרין, נאטצ'ו דואטו,  ענבל פינטו ועוד. 

יוצרים ישראלים  אשר עבדו על יצירה עם המגמה – דורון רז, אולין יפרח, נועה זמיר, מטה מורי ועוד.

בוגרי המגמה שהשתלבו בלהקות מחול - אנסמבל בת שבע, להקת המחול הקיבוצית, להקת המחול של ליאת וניר בן גל, פרויקט "המסלול" של נעמי פרלוב ויוצרים ישראליים.

תלמידי המגמה יוצאים במרוכז למופעים של להקות מחול מהארץ ומחו"ל. המגמה רוכשת עבור התלמידים את כרטיסי המופעים. להורי התלמידים מוצעים כרטיסי הנחה.

לימוד במגמת המחול מקנה הנחה לכל מופעי המחול בארץ.  

פרויקטים ייחודיים של המגמה-

כוריאוגרפיים ויוצרים  ישראלים ובינלאומיים אשר מגיעים לתקופת עבודה אינטנסיבית עם התלמידים הצעירים.

לימוד קטעי רפרטואר הנלמדים ע"י רקדנים מקצועיים המגיעים מלהקות המחול העכשוויות לעבוד עם התלמידים  ומאפשרים להם לעלות עוד מדרגה בהתמקצעות.

"מחול בינדורי" הוא פרויקט שנעשה בשיתוף נשים מהדיור המוגן רמת השרון במסגרתו עובד כוריאוגרף עם קבוצת תלמידים מהמגמה על יצירת ריקוד משותף עם הנשים. הפרויקט מופיע במהלך השנה במסגרות שונות בקהילה.

"יום של מחול" המאפשר לתלמידים להיחשף לעולמם של רקדנים וכוריאוגרפים מכל רחבי הארץ ולפגוש אותם במשכן היצירה שלהם. ללמוד על תהליך עבודה שעוברת יצירה, לחוות סגנונות מחול שונים עם מגוון מורים.

"שבוע המגמה" שבוע אינטנסיבי של חזרות והופעות המגמה ברכז סוזן דלל ת"א ובתיכון אלון בו מוצגות עבודות שהוכנו לבחינות בגרות וריקודים שנבנו במיוחד עבור התלמידים על ידי כוריאוגרפים אורחים , מורי המגמה ועבודות שחוברו על ידי התלמידים

 תנאי קבלה 

 2 שנות לימוד רצופות (לפחות) של מחול מקצועי (בלט קלאסי או מחול מודרני)

ממוצע תעודה 80 לפחות וללא ציונים שליליים

במתמטיקה: הקבצות 4+5 יח"ל או 3 יח"ל בציון מעל 80.

אישור אורטופד לכשירות למגמת מחול.

מבחני הקבלה למגמה כוללים שני ימי סדנאות המחולקים לארבעה שלבים:

שיעור בלט קלאסי - לכל המועמדים

 מחול מודרני - לכל המועמדים

קטע סולו אישי באורך 2-1 דקות

ראיון

לבחינה בבלט קלאסי חובה להגיע עם בגד ריקוד שחור או כחול כהה, גרביון בהיר: לבן או בז' או ורוד,  ונעלי ריקוד.

לבחינה בריקוד מודרני חובה להגיע בבגד ריקוד + גרביון שחור, ללא גרביים ונעליים.

להצגת הריקוד נא להצטייד בדיסק של מוסיקת הליווי לריקוד מוכן וערוך  להשמעה. 

אין להביא לבחינה תכשיטים ושעונים.

* על הנבחנים להביא צילום גיליון ציונים אחרון + תמונת פספורט .

* 5 יח"ל במחול מקנות בונוס בכל האוניברסיטאות בארץ.

תלמידי חוץ - רישום מוקדם למבחן ייערך ביום  א, 18.2.18  בשעה 15:30 

המבחנים לכל המועמדים ייערכו בימים:

20.2.18 – בשעה 16:00  - שעור בלט קלאסי+סולו וראיון אישי

22.2.18 – בשעה 16:00  - שעור מחול מודרני+סולו וראיון אישיבהצלחה !